امروزه هر شخصی با استفاده از کامپیوتر یا وسیله ای که در اختیار دارد در موقعیتی قرار گرفته است که می تواند طلای دیجیتال امروز را به دست بیاورد، در این مقاله سعی می کنیم بحث تقریبا کاملی داشته باشیم و در مورد موثرترین روش ها برای تبدیل کامپیوتر شما به یک ماشین تبدیل پول صحبت کنیم.

bitcoin بیت کوین

پیشنهاد ما ملحق شدن به یک pool است تا بتوانید برای شروع بیت کوین به دست آورید، ملحق شدن به Pool روشی برای به دست آوردن بیت کوین است که افراد مختلف منابع خود را مثل قدرت پردازش سیستم هایشان را با هم Share می کنند و میزان بیت کوین خود را به نسبت همکاری که شده است بین افراد مختلف تقسیم میرکنند، تلاش این گروه برای پردازش و حل یک بلاک انجام می گیرد که در نهایت تبدیل به بیت کوین خواهد شد.

البته استفاده از Pool تنها راه ممکن نیست و اگر به تنهایی نیز بخواهید این کار را انجام دهید می توانید، البته به خیلی چیزهای دیگر هم بستگی دارد ولی تا زمانیکه تجربه کافی ندارید و کامپیوترهای خوبی برای پردازش ندارید تنهایی کار کردن به صرفه نیست.

 1. کیف پول:

bitcoin بیت کوین
مورد دیگری که باید عنوان کنیم استفاده از حساب یا کیف پول آفلاین است که بیت کوین های خود را در آن ها ذخیره کنید اما این کار اجباری نیست و می توانید از کیف های پول آنلاین استفاده کنید، اگر از کیف پول آفلاین استفاده می کنید و بینت کوین شما فقط روی سیستم شخصی است حسابی حواستان جمع باشد و مطمئن باشید که از آن نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

 1. کیف پول آنلاین خود را تهیه کنید:

bitcoin بیت کوین
قبل از هر کار شما به یک کیف پول آنلاین نیاز دارید که سکه های شما را در آن ذخیره شود، برای این کار می توانید برنامه ی کیف پول را از Bitcoin website دانلود کنید، و نیاز دارید که Blockchain را در اختیار داشته باشید که مجموع حجم آن تقریبا ۷ گیگابایت است و باید آن را دانلود کنید.

 1. کیف پول کوچک تر برای فقط چند تا bitcoin و شروع کار:

bitcoin بیت کوین
خبر خوب در مورد کیف پول این است که در شروع کار می توانید گزینه های دیگری را انتخاب کنید، مثلا اگر سرعت اینترنت شما زیاد مناسب نیست یا فقط می خواهید چند بیت کوین برای خودتان دست کنید بهتر است از Multibit استفاده کنید و برای شما کافی خواهد بود و حجم Bitchain هم تنها چند مگابایت خواهد بود و راه اندازی آن برای شما بسیار سریعتر خواهد بود.

 1. برداشتن بیت کوین از Mining Pool:

bitcoin بیت کوین
مرحله ی بعد ثبت نام در یک Pool است همانطور که گفتیم شما به تنهایی و بدون عضویت در هیچ گروهی می توانید به Mine کردن Bitcoin مشغول شوید ولی قطعا به سخت افزارهای پیشرفته ای نیاز دارید و می توانید لیست Pool ها را در Bitcoin wiki ببینید و در هر کدام که خواستید ثبت نام کنید ما برای این مقاله و توضیحاتی که می دهیم Slush’s pool را انتخاب کرده ایم البته شاید از Pool های دیگری استفاده می کنید که البته چندان تفاوتی نمی کند..

 1. چطوری بیت کوین Mine کنم؟

bitcoin بیت کوین
در مرحله بعد شما یک حساب کاربری در سایتSlush’s pool می سازید بعد از ثبت نام در سایت و قبل از هر چیزی به یک سخت افزار ویژه که با نام (ASIC Miner) تعریف شده است نیاز دارید، اصلا سعی نکنید که بدون داشتن ASIC شروع به Mining کنید حتی اگر کامپیوتر و یا Smartphone شما برای این کار طراحی شده است استفاده از کامپیوترها به غیر از ASIC تلف کرد زمان و برق و هزینه است.

همچنین نرم افزارهایی را نیز باید دانلود کنید و از آن استفاده کنید مثل cgminer و BFGminer اما همانطور که گفتیم این نرم افزارها فقط با ASICMiner یا ماشین های مخصوص ساخت Bitcoin کار می کنند پس نیاز است چنین سخت افزاری را همراه با گروه خود و یا به تنهایی البته اگر ثروتمند هستید اجرا کنید. لیست این ماشین ها را می توانید نگاه بکنید.

بهتر است قبل از نگاه کردن به این لیست و بررسی قیمت ها به اصطلاحاتی که در این لیست مهم است اشاره کنیم.

Mash/s: یک میلیون Hash بر حسب ثانیه

Mash/j: یک میلیون Hash بر حسب ژول (میزان انرژی مصرف شده)

اگر برای Antminer در اینترنت جستجو کنید از قیمت ها و انواع سخت افزارهای آن نیز اطلاع پیدا می کنید.

 1. شروع به سرمایه گذاری یا باز کردن حساب

bitcoin بیت کوین
در این مرحله بعد از نصب Wallet خود آدرس لینک پولتان را که نوشته شده است و یک رشته کاراکتر است در فرم بعدی وارد کنید با این کار به Pool خواهید گفت که کی و کجا تبادل bitcoin انجام می شود و چه زمان Bitcoin ها وارد کیف پول شما خواهد شد.

 1. Holding Threshold

bitcoin بیت کوین
در این مرحله نوبت به تعیین آستانه است که کار آن قرار دادن بیت کوین شما در آدرس مشخص است یعنی باید تعیین کنید که در کیف پولتان چقدر بیت کوین و در چه بازه زمانی ذخیره می شود، شما باید برای بار اول آن را تعریف کنید و هر بار مثلا ممکن است آن را روی ۰٫۰۵ بیت کوین قرار دهید.

 1. نرم افزار Mining :

bitcoin بیت کوین

در این مرحله نرم افزار را دانلود می کنیم شما گزینه های متنوعی برای نرم افزار دارید که ما GUIMiner را پیشنهاد می کنیم که تصویر آن را در بالا میبینیم.

 1. تنظیم PC برای Mine کردن Bitcoin:

bitcoin بیت کوین
در این مرحله و پس از اجرای نرم افزار، Slush’s pool را انتخاب می کنیم و نام worker را که در هنگام ثبت نام در سایت انتخاب کرده ایم می نویسیم که این نام معمولا Username.worker خواهد بود و کلمه عبور را نیز وارد می کنیم کارت گرافیک خود را از منو انتخاب می کنیم و بعد Mining شروع می شود.

 1. نمایش پیشرفت شما:

bitcoin بیت کوین
GUIMiner مشغول کار است و شما می توانید نرخ Hash خود را در سمت راست و پایین صفحه ببینید، همچنین می توانید از کنسول هم برای دیدن پیشرفت خود استفاده کنید.

 1. بهینه سازی:

bitcoin بیت کوین
شما در حال حاضر مشغول ساختن Bitcoin هستید و احساس می کنید که روشن بودن کامپیوتر و زمان و هزینه شما اصلا برای این کار به صرفه نیست یا از نتیجه کار خود راضی نیستید یا به فکر سرعت پردازش یا بهینه کردن سیستم خود هستید، شاید جستجو کردن در اینترنت و دنبال توصیه های مختلف در این زمینه کار مناسبی باشد مثلا می توانید Mining hardware comparison را ببینید و کارت گرافیک خود ا با بقیه مقایسه کنید.

 1.  Overclocking

bitcoin بیت کوین

 1.  کارهای قبلی می تواند تا حدودی به بالا بردن عملکرد دستگاه شما کمک کند ولی بهترین کار انتخاب Overclocking

است برای بالا بردن Performance کارت گرافیکی است و توصیه ما استفاده از EVGA’s Precision X utility است که می تواند در Overclocking بسیار موثر باشد البته این نرم افزار با درایورهای AMD کار میکند.

 1. آخرین مرحله هم تداوم است و توجه کردن به Overclocking

شما باید همیشه دمای پردازنده گرافیکی خود را مورد توجه قرار دهید و همیشه نرخ بیت کوین های خود را محاسبه کنید تا در صورت نیاز تغییراتی را اعمال کنید. روز پر از بیت کوینی را برایتان آرزو می کنیم و اگر ثروتمند شدید ما را هم فراموش نکنید !