کسب و کار

تبلیغات ارزان برای استارت‌آپ‌ها

تبلیغات ارزان برای استارت آپ ها

این روزها بازار استارتاپ‌ها حسابی داغ است و هر روز ایده‌ی جدیدی تبدیل به یک کسب‌و‌کار تازه می‌شود. اما با وجود ایده‌ بسیار خوب فقط تعداد کمی از آن‌ها نامشان بر سر زبان‌ها می‌افتد و به یک کسب‌و‌کار بزرگ تبدیل می‌شوند. بدون شک یکی از علت‌های عدم موفقیت استارتاپ‌ها بودجه کم آنها برای تبلیغات و بازاریابی است.

اگر شما هم کسب‌و‌کار خودتان را راه انداخته‌اید ولی نمی‌دانید چگونه بودجه تبلیغاتی خود را درست هزینه کنید و نام کسب‌و‌کارتان را در صفحه اول گوگل مشاهده کنید، با ادامه مقاله همراه ما باشید.

تبلیغات ارزان برای استارت‌آپ‌ها

بیایید فرض کنیم محصولتان تقریبا کامل شده و قرار است به زودی آن را ارئه کنید، ممکن است با چند وبلاگ نویس هم در مورد کلمات کلیدی و اصول سئو مشورت کرده باشید و الگوریتم خود را براساس آن شکل داده باشید و شاید یک کنفرانس خبری هم برای محصولتان ترتیب داده باشید، اما آیا تکنیک‌های تبلیغاتی خود را به درستی پیاده‌سازی کرده‌اید؟

هدف اصلی این مقاله آشنایی و آموزش شما با اصول اولیه و خیلی مهمی است که باید در مورد تبلیغات ارزان استارتاپ‌ها و کسب و کارهای شخصی خود بدانید. وقتی شما با این اصول آشنا شدید می‌توانید بودجه تبلیغاتی خود را دقیق‌تر و هوشمندانه‌تر هزینه کنید.

بودجه بندی تبلیغاتی برای استارت آپ ها

۲ تکنیک مهم تبلیغاتی

برای بسیاری از بازرگانان پیش آمده است که سر کیسه را برای تبلیغات شل کرده‌اند اما برعکس ترافیک ورودی سایتشان متوقف شده است. اما مشکل اساسی آنجاست که نرخ تبدیل معمولا بین ۱ تا ۲ درصد است یعنی به ازای هزینه ای که برای هر ۱۰۰ نفر  انجام می‌دهید ۹۸ تا ۹۹ نفر هرگز به سایت شما باز نخواهند گشت. خب ۲ تکنیک کلیدی در تبلیغات وجود دارد که شما را قادر می‌سازد از این ولخرجی در تبلیغات جلوگیری کنید.

تکنیک اول، اجازه گرفتن

برای ارائه یک چیز جدید از طریق ایمیل مشتریانتان از آنها اجازه بگیرید. این چیز جدید می‌تواند یک گزارش یا یک کتاب رایگان باشد. این کسب اجازه برای در ارتباط بودن با مشتریانتان در بسیاری از موارد در نهایت موجب بالا رفتن نرخ تبدیل خواهد شد.

تکنیک دوم، استفاده از تبلیغات برای ارزیابی

شما می‌توانید از تبلیغات به عنوان یک ابزار برای ارزیابی بلند مدت مشتریانتان استفاده کنید. کسب و کارهای استارتاپی معمولا از پس هزینه لازم برای ایجاد فعالیت‌های بازاریابی که نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را مثبت کنند بر نخواهند آمد. البته باید بدانیم که تبلیغات یک رسانه غیر قابل پیش‌یینی است. هزینه‌های تبلیغات آنلاین به خاطر ورود رقبای جدید یا اینکه تبلیغات کلیکی انتظارات شما را برآورده نکرده به سرعت در حال افزایش است و سرانجام می‌بینید که تمام وقت و سرمایه خود را صرف کمپین‌های تبلیغاتی کرده‌اید در حالی که چیزی در نهایت نصیبتان نخواهد شد. به همین دلیل است که شما نباید به آگهی‌ها در فضای وب اکتفا کنید، بلکه باید به سرعت گروه بازدیدکنندگان خودتان را ایجاد کنید.

تبلیغات ارزان برای استارت آپ ها

خب حالا که با مهمترین تکنیک‌های تبلیغات آشنا شدید زمان آن رسیده که با بهترین ابزارهای تبلیغات هم آشنا بشوید.

۱. تبلیغات گوشه‌ای یا بازاریابی دنج (Niche Advertising)

به عنوان یک استارتاپ گزینه‌های زیادی برای تبلیغات گوشه‌ای وجود دارد، بسته به گوشه‌ای از بازار که شما ایجاد می‌کنید، وب‌سایت‌ها، مجله‌ها و وبلاگ‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید بودجه تبلیغاتی خود را در آن‌ها هزینه کنید. بهتر است بدانید هرچه گوشه دنج‌تر از بازار را که انتخاب کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. همچنین تبلیغات در این سایت‌ها با وجود تبلیغات هدفمندتر هزینه کمتری روی دست شما خواهند گذاشت و نرخ تبدیل شما را بالاتر خواهند برد. TrafficJunky یک شبکه تبلیغات گوشه‌ای است که موفقیت شما را تضمین می‌کند.

تبلیغات گوشه‌ای یا بازاریابی دنج (Niche Advertising)

TrafficJunky یک پلتفرم تبلیغاتی هوشمند و منعطف است که به وسیله تبلیغات در فضای وب از طرق وب‌سایت‌ها و محتوای هدفمند راه‌ حل‌های مقرون به صرفه‌ای را برای تبلیغات ارائه می‌دهد.

۲. فیسبوک

رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی یک پلتفرم کاربردی برای استارتاپ‌ها و دارندگان کسب و کارهای شخصی است، چرا که فیسبوک بر اساس اطلاعات پروفایل کاربرانش تبلیغات شما را دقیقا به مشتریان هدفتان نشان خواهد داد.

شما به راحتی می‌توانید تبلیغات خود را بر اساس کلمات کلیدی، سن، جنسیت، شغل، علاقه‌مندی‌ها، مکان و یا وضعیت تاهل شان هدفمند کنید.

تبلیغات از طریق فیسبوک

۳. گوگل ادوردز (Google Adwords)

گوگل ادوردز (Google Adwords) ابزاری است که دقیقا برای استارتاپ‌ها طراحی شده است. در حالی که هزینه استفاده از وب‌سایت‌های روز به روز در حال افزایش است و تقریبا برای کسب یک بازدیدکننده حدود ۵ دلار هزینه می‌شود. شبکه گوگل ادوردز تبلیغات شما در مقیاس بزرگ‌تر و هزینه کم‌تر و البته هدفمندتر ارائه می‌کند. حضور در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل برای هر کلید واژه به معنی بالا رفتن احتمال موفقیت و میزان سوددهی هر مجموعه است. رسیدن به چنین هدفی در حالت عادی نیازمند ماه‌ها و در بعضی موارد سال‌ها کار روی بخش سئو وب‌سایت است. اما با امکانات گوگل ادوردز می‌توانید به راحتی به صفحه اول نتایج راه پیدا کنید.

گوگل ادوردز (Google Adwords)

گوگل ادوردز چگونه کار می‌کند

برای این‌کار باید با حسب کاربری گوگل خود در وب‌سایت AdWords یک حساب ایجاد کنید سپس با انتخاب گزینه‌هایی مثل محدوده جغرافیایی مدنظر، ساعت‌های پخش آگهی و محدود کردن مبلغ پرداختی می‌توانید کمپین تبلیغاتی خود را راه بیاندازید.

استفاده از خدمات گوگل ادوردز

با توجه سیاستها آمریکا و تحریم IP ایران از سوی شرکت‌های امریکایی متاسفانه استفاده کاربران داخل کشور برای این سرویس را با مشکل مواجه کرده است اما تیم OrderPay با توجه به دانش و تجربه خود در این امکان را فراهم کرده است تا هموطنان عزیز در داخل کشور هم بتوانند از این سرویس استفاده کنند.

اگر شما هم احساس می‌کنید برای موفقیت کسب و کارتان نیاز به تبلیغات هوشمند و کارآمدتری هستید می‌توانید با استفاده از خدمات گوگل ادوردز اوردرپی یک گام به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

انواع کارت های مجازی و فیزیکی بین المللیاگر شما هم زیاد به خارج از کشور سفر می‌کنید یا از وب‌سایت‌های خارجی خرید می‌کنید بهتر است به فکر تهیه‌ یک کارت بانکی بین‌المللی باشید. از آنجایی که پول نقد هم امنیت پایینی دارد و هم حمل آن برای افراد دردسر آفرین است، شما هم می‌توانید …

افتتاح حساب گوگل ادوردزتیم OrderPay ارائه دهنده راهکارهای بین المللی، پرداخت هزینه های گوگل ادز، پرداخت پی پال، خدمات مسترکارت و ویزا کارت، پرداخت هزینه های دانشجویی، پرداخت مراکز اقامتی

پولدار شدن با بیت کوین در ۱۳ گامامروزه هر شخصی با استفاده از کامپیوتر یا وسیله ای که در اختیار دارد در موقعیتی قرار گرفته است که می تواند طلای دیجیتال امروز را به دست بیاورد، در این مقاله سعی می کنیم بحث تقریبا کاملی داشته باشیم …

درباره نویسنده

علی جلیل پور

مدیر تیم دیجیتال مارکتینگ ایده پرداز و استارت آپ OrderPay و علاقمند به کسب و کارهای اینترنتی هستم.

افزودن نظر

برای ارسال نظر کلیک کنید